Škola podporujúca zdravie

Od roku 2003 je naša škola zapojená medzi školy, ktoré realizujú projekt "Zdravá škola".

Zdravie je hodnota hodnôt. Opdstatnenosť zapojenia do projektu spočíva vo vytvorení zdravého prostredia našej školy, vo výchove detí ku zdravým životným návykom a zdravie podporujúcemu správaniu. Prioritami školy v súčasnosti je nielen vzdelávanie a výchova,  ale aj zdravie žiakov, pedagógov a všetkých pracovníkov školy.

Hlavné ciele projektu:

1. Zlepšiť životné prostredie školy a žiakov viesť k jeho ochrane.

2. Zvýšiť úroveň vedomostí v oblasti zdravého spôsobu života, zlepšiť zdravotný stav žiakov, rozvíjať pohybové aktivity prostreníctvom záujmových krúžkov, chrániť a podporovať zdrvie žiakov.

3. Žiť zdravým životným štýlom.

4. Humanizácia výchovno-vyučovacieho procesu, zavádzať moderné formy vyučovania hravou formou.

5. Viesť žiakov k prevencii užívania návykových látok.

6. Viesť žiakov k dodržiavaniu ľudských práv.

Pravidelné aktivity

- separovaný zber odpadu

- rozmiestnenie kŕmidiel pre vtáčiky

- zapájanie sa do výtvarných súťaží s tematikou ochrany zdravia