Baterky na správnom mieste

Naša škola sa v školskom roku 2007/2008 zapojila do projektu "Baterky na správnom mieste". Cieľom projektu je upozorniť na dôležitosť zberu, separácie, dopravy použitých prenosných batérií a akumulátorov a následné zníženie rizika ohrozenia životného prostredia a zdravia človeka.
V škole sme zriadili nástenku, ktorá žiakom priblíži dôsledky nesprávneho zaobchádzania s batériami vo vzťahu k prírode a zdraviu človeka. V priestoroch školy sme rozmiestnili recykloboxy, ktorých po naplnení spoločnosť AKU-TRANS zabezpečí odvoz. Projekt bol zverejnený prostredníctvom plagátov, ktoré žiaci rozmiestnili v obchodoch v obci a informácie boli poskytnuté v školskom časopise Časák a na webovej stránke školy.