Elektronizácia a revitalizácia školských knižníc 2008

Tak ako mnoho iných škôl v Slovenskej republike, i my sme sa zapojili do projektu "Elektronizácia a revitalizácia školských knižníc 2008". Projekt bol v uplynulom školskom roku vyhlásený Ministerstvom školstva Slovenskej republiky a bol zameraný na elektronizáciu vnútorných knižničných procesov, aplikáciu informačných a komunikačných technológií, rozšírenie a skvalitnenie služieb, oživenie činnosti, zvyšovanie čitateľskej kultúry žiakov. Náš projekt s názvom "Stretnutie s rozprávkou" bol úspešný a tak sme od Ministerstva školstva získali dotáciu vo výške 85 000,- Sk.

Bol zameraný na elektronizáciu, revitalizáciu a internetizáciu novovybudovanej školskej knižnice, ktorú sme v uplynulom školskom roku vybudovali z vlastných prostriedkov a s finančnou pomocou Združenia rodičov školy pri našej škole. Cieľom nášho projektu bolo zvýšiť počet knižničných titulov v knižnici - rozprávkové knihy, encyklopédie a knihy odporúčané ako mimočítankové čítanie pre žiakov základných škôl. Ťažisko projektu spočívalo tiež v akciách pre žiakov, ktoré prispeli k zvyšovaniu čitateľskej gramotnosti žiakov a zvyšovaniu záujmu žiakov o čítanie.
     Samotný projekt bol rozdelený do viacerých častí. Každá trieda 1.- 4. ročníka si vybrala jednu rozprávku od Pavla Dobšinského. Spoločne sa s ňou oboznámili, pripravili si dramatizáciu rozprávky a pripravili plagát k rozprávke.
     Žiaci 5. - 6. ročníka súťažili v písaní vlastných rozprávok, ktoré mohli doplniť ilustráciami. Siedmaci, ôsmaci a deviataci sa zúčastnili súťaže o najlepšiu prezentáciu v programe Power Point na tému "Pavol Dobšinský - 180. výročie narodenia".
     Projekt vyvrcholil spoločným programom, ktorý sa uskutočnil 19. decembra 2008. Na úvod žiaci 8. ročníka vystúpili s prednáškou "Život a dielo Pavla Dobšinského". Potom žiaci 1. - 4. ročníka predviedli dramatizácie rozprávok a vlastnoručne vyrobené plagáty. Nasledovalo vyhlásenie víťazov súťaží - vlastná tvorba, prezentácie a odovzdávanie cien. Po slávnostnom odovzdávaní cien si všetci žiaci mohli prezrieť nasledovné výstavy - "Život a dielo P. Dobšinského", výtvarné práce "Bienále fantázie - posolstvá rozprávok", vlastná tvorba rozprávok, plagáty, premietanie víťazných prezentácií. Všetky výstavy pripravili žiaci.
     Vďaka projektu Elektronizácia a revitalizácia školských knižníc naša škola získala knihy v hodnote
31 000,- Sk a nasledovné vybavenie do knižnice - počítačovú zostavu s príslušenstvom a komponenty potrebné na pripojenie na internet, knižničný systém Clavius a panely na uskutočnenie výstav.
     Ocenení žiaci:
Prezentácie: