Cieľom vzdelávacieho programu pre deti a mládež "Modrá škola - voda pre budúcnosť" je systematické budovanie pozitvneho vzťahu mladých ľudí k pitnej vode ako produktu, ktorý má svoju hodnotu.
Bratislavská vodárenská spoločnosť, a. s. predstavila svoj dlhodobý vzdelávací program pre deti a mládež. ZŠ Brodské sa tiež do tohto projektu zapojila. Cieľom projektu je rozšírenie vedomostí mládeže o pitnej vode. Pre žiakov sú pripravené rôzne vzdelávacie aktivity, písali eseje o pitnej vode, exkurzie, metodické materiály. od 1. decembra 2009 sa zapoja žiaci II. stupňa do vedomostnej súťaže formou testov.
Naši žiaci si osvojujú slogan "Pijem zdravú vodu, nápoj z vodovodu."

Do vedomostnej súťaže sa zapojili nasledovní žiaci:
5. ročník - Samuel Kovár, Martin Čulen
7. ročník - Bibiána Krchňáková, Andrej Šimkovič, Dominik Jakubec, Dominik Bolerác, Denis Cabadaj, Róbert Klena

V decembrovom kole súťaže sa žiaci našej škole umiestnili na 18. mieste z 29 zúčastnených škôl.
Žiaci získali nasledovný počet bodov:
Dominik Jakubec - 12
Denis Cabadaj - 14
Róbert Klena - 13
Samuel Kovár - 13
Bibiána Krchňáková - 14.
Do ďalšieho kola im prajeme veľa úspechov.

V 4. kole vedomostnej súťaže sa naši žiaci umiestnili na 24. mieste z 32 škôl.

Počet bodov bol nasledovný: Denis Cabadaj, Martin Čulen, Ján Halabrín, Dominik Jakubec, Samuel Kovár, Andrej Šimkovič - 17 bodov a Róbert Klena a Bibiána Krchňáková 16 bodov.

Ďalšie kolo súťaže:

Denis Cabadaj, Ján Halabrín, Dominik Jakubec, Róbert Klena a Andrej Šimkovič - 16 bodov, Martin Čulen, Samuel Kovár, Bibiána Krchňáková - 17 bodov.

Od októbra 2010 prebieha zaujímavá súťaž na podporu exkurzií do čistiarní odpadových vôd BVS, a. s.. Žiaci posielajú fotografie z exkurzie a uverejnia ich na portáli Modrej školy. My ostatní si ich môžeme prezrieť a zhodnotiť. Fotografie ohodnotíme hviezdičkami od 1 do 5. Autori nakrajších fotografií budú vyhodnotení za pomoci našich hlasov.

I v tomto školskom roku 2010/2011 sa žiaci I. a II. stupňa zapojili do projektu Modrá škola. Bola vyhlásená vedomostná súťaž o vode, kde sa môžu žiaci dozvedieť veľa nových vedomostí, ale zároveň preveriť svoje znalosti. Súťaž je rozdelená do 2 kategórií. Bude prebiehať od októbra do mája.

Meno pre chlapčeka a dievčatko, maskotov nášho vzdelávacieho programu.

Úlohou žiakov bolo vymyslieť meno nakreslenej postavičke chlapca a dievčatka. Keďže program je o vode, mená sme spájali s vodou. Nápady boli veselé, nezvyčajné, ale samozrejme pekné. Najkrajšie nápady budú vyhodnotené a výherca dostane tričko s maskotmi.

Dňa 31. mája sa žiaci I. stupňa zúčastnili vyhodnotenia vedomostnej súťaže Modrá škola. V celkovom hodnotení získali najlepšie žiačky 79 bodov z 80 možných, za čo získali krásne druhé miesto. Karolíne Gulíškovej, Michelle Heskovej a Patrícii Hladíkovej srdečne blahoželáme a v ďalšom ročníku súťaže im prajeme veľa úspechov.

Celkovo sa žiaci I. stupňa umiestnili ako škola na 7. mieste z celkového počtu 21 škôl a získali celkom 1213 bodov a žiaci II. stupňa na 16. mieste z 34 škôl so ziskom 1152 bodov.

Zapojení boli nasledovní žiaci:

I. stupeň - Natália Danihelová, Karolína Gulíšková, Michelle Hesková, Patrícia Hladíková, Dominik Dujsík, Gabriel Ralbovský, Terézia Halabrínová, Anna Mária Kucejová, Sára Mrázová, Lukáš Hnát, Daniel Babala, Kristína Burská, Adela Gulíšková, Filip Jakubec, Marek Koštrna

II. stupeň - Denis Cabadaj, Dominik Jakubec, Bibiana Krchňáková, Andrej Šimkovič, Róbert Klena, Erik Palkovič, Michaela Knapová, Daniel Jurkovič, David Halás, Denis Michalovský, Dominika Barkóciová, Katarína Hesková, Henrieta Kissová, Michaela Trčková, Gabriela Gulíšková, Roman Mach, Laura Danielová, Martin Čulen, Tomáš Hesek, Natanael Gross, Patrik Valla, Veronika Varmužová.

Školský rok 2011/12 - 3. ročník súťaže

V 1. kole Veľkej vedomostnej súťaže o vode získal maximálny počet bodov a patrí k desiatim oceneným riešiteľom 1. kola súťaže Tobiáš Ralbovský.