Život na dolním toku řeky Moravy 2

V školskom roku 2010/2011 sme sa opäť zapojili do projektu "Život na dolním toku řeky Moravy", ktorý organizuje "Místní akční skupina Dolní Morava - svazek obcí regionu Podluží" v spolupráci s občianským združením "Veleš" z Brodského. Náplňou tohto projektu bývajú výtvarné a remeselné dielne, výstava výtvarných prác zo zúčastnených škôl.

V týždni od 16. do 20. mája 2011 sa konalo jarné stretnutie "Jarní řemeselná a výtvarná dílna". Zúčastnilo sa na nej 6 lektorov s náplňou - pečenie a zdobenie perníkov, zhotovovanie darčekových tašiek, pletenie korbáčov, tvorenie koláží do sklenených paspart, tvorba z plastov a drôtikov a výroba úžitkového predmetu z dreva pomocou rydiel.

Na projekte sa zúčastnilo viac ako 300 detí. Deti boli spokojné, činnosti ich zaujali a každé dieťa si mohlo svoj výtvor odniesť domov a pochváliť sa s ním.

Celé podujatie bolo ukončené výstavou výtvarných prác a ich vyhodnotením. Medzi ocenenými bola i žiačka našej školy Terezka Čulenová, ktorá získala za svoju prácu "Lužný les" 4. miesto. Nakoniec vystúpli detské folklórne súbory zo zúčastnených škôl - Starého Podvorova, Tvrdoníc a Brodského.