Viesť správne svoje financie, rozumne s nimi nakladať, či orientovať sa na finančnom trhu nie je jednoduché. Preto je dôležité začať finančne vzdelávať už deti v škole.
Žiaci 1. ročníka si hodinu matematiky rozdelili na teoretickú a praktickú časť. Dráčik Euráčik im porozprával ako vznikli peniaze, že ich predchodcami bol výmenný obchod. Dozvedeli sa z čoho a ako sa vyrábajú mince a papierové bankovky. Naučil ich poznávať peniaze, nakupovať a platiť eurami alebo platobnou kartou. Zdôraznil im, že deti by si mali šetriť peniaze do prasiatka a dospelí do banky, aby tak boli pripravení na horšie a nepredvídané udalosti. Upozornil ich aj na nebezpečenstvo reklamy a zlodejov. V praktickej časti uplatnili vedomosti získané od dráčika Euráčika a spoločne nakupovali v číselnom obchode 1 - 6. Jedni predávali, iní nakupovali a porovnávali ceny tovarov. Stali sa z nich úspešní manažéri. Zdôraznili aj to, že naozajstným bohatstvom je zdravie, láska, priateľstvo a rodina.
Aj druhákov dráčik Euráčik oboznámil pomocou prezentácie ako vznikli peniaze, ako sa predávalo pred ich vznikom. Vysvetlil dôležitosť šetrenia peňazí. S maketami eur riešili slovné úlohy a v pracovnom liste matematické doplňovačky a hádanky.
Tretiaci využili túto tému na hodine anglického jazyka. Vysvetlili si, akou menou sa platí v Anglicku a aké mince a bankovky máme zasa my na Slovensku. Žiaci vypracovali pracovný list k tejto téme.
Žiaci štvrtého ročníka si v rámci aktivity na tému Finančná gramostnosť overili svoje vedomosti a zdokonalili sa v oblasti práce s financiami. V prvej časti aktivity žiaci určovali cenu tovaru, s ktorým sa denne stretávajú (základné potraviny, školské potreby) a vypočítali sumu za nákup. V druhej časti si pomocou modelov mincí a bankoviek precvičili určovanie danej sumy a kontrolu vydanej sumy pri nákupe.
V 5. ročníku prebehol rozhovor na tému slovenská mena, ale aj mena pred zavedením eura a meny v iných európskych štátoch. Žiaci riešili pracovný list zameraný na orientáciu v účtenke z obchodu a v jedálnom lístku (cena, konkrétne jedlá, nákup).
6. ročník - na hodine matematiky si zábavnou formou Hra milionár na úvod tematického celku Desatinné čísla zopakovali počítanie s eurami. Tejto téme sa venovali aj na hodine dejepisu. Žiaci vypracovali pracovný list, kde porovnávali ceny v období stredoveku a dnes. Videli, koľko zarábali vtedy niektorí remeselníci, koľko financií museli vynaložiť na určité potreby a koľko by vynaložili na to isté dnes. Zistili, aké drahé bolo vtedy vzdelanie, oblečenia, aká bola cena napr. kravy a podobne.
Žiaci 7. ročníka sa venovali v téme Zlomky rodinnému rozpočtu, výdajom a príjmom rodiny, pôžičkám a úverom. Rátali slovné úlohy s týmto zameraním.
V deviatom ročníku sa oboznámili na hodine anglického jazyka s pojmami valuty a devízy. Naučili sa ako previesť lokálnu menu v anglicky hovoriacich krajinách na eurá a naopak. Prezreli si aj ukážky anglickej libry a amerického dolára. Na hodine občianskej náuky vypracovali vedomostný test, ktorého cieľom bolo overenie si poznatkov o základných pojmoch z oblasti finančníctva, bankovníctva a poistenia. Prínosom pre žiakov bolo osvojenie si základných pojmov, s ktorými sa doteraz nestretli a sú súčasťou ich každodenného života. Ďalej dopĺňali ustálené slovné spojenia z finančného sektora do doplňovačky.